Print Friendly, PDF & Email

ZOO koutek v Polici nad Metují

V Polici nad Metují v části Zahradnického centra Zobal, hned vedle polického kláštera a naproti Penny marketu, můžete navštívit zookoutek. Zde se smí zvířata krmit i hladit. Chovají zde poníka, zakrslé prasátko, ovečky, kamerunské kozy, krůty, domácí a okrasné kachny, zakrslé králíky, morčata, fretku, papoušky, nutrie, holoubky, koroptvičky a další zvířátka.

Děti si zde mohou pohrát na pískovišti , houpačkách, svézt na laně, zatočit v sudu. Na umělém potůčku rýžovat zlato a stavět hráze. Vstup je zdarma s možností dobrovolného příspěvku na chov zvířat.

Geo koutek v Polici nad Metují

Venkovní expozice v parku je zaměřená na geologickou stavbu Policka a jeho okolí. Park se nachází hned za náměstím naproti hřbitovu, směrem ke klášteru. Cílem je seznámit návštěvníky s místními horninami. Zároveň informuje o výjimečnosti Polické křídové pánve, která je velkou zásobárnou kvalitní pitné vody. Jednotlivá stanoviště s exponáty jsou osazena tabulkami, které informují o druhu horniny a místě, odkud pochází.

Vstup je zdarma. V parku se nachází rovněž dětské hřiště Pampers s houpačkami a prolézačkou s klouzačkou pro děti.

Farma Wenet v Broumově

Máte rádi přírodu, zvířátka? Láká vás navštívit příjemné místo, kde si můžete odpočinout, relaxovat a zároveň vidět různá hospodářská i exotická zvířátka? Pak navštivte farmu Wenet.

Farma se nachází na okraji Broumova v ulici Kladská, směrem na Otovice. Je  obklopená okolními kopci, s výhledem na Broumovské stěny, Ruprechtický špičák a Broumovský kláštěr.  Návštěvníci farmy mají možnost se setkat s různými druhy zvířat, některá z nich mohou i pohladit. Na farmě jsou pštrosi (emu, nandu pampové, africké), lamy (krotké, guanaka, alpaky), velbloudi, klokani, okrasné papoušky  i domácí zvířata jako králíci , slepice, husy, kachny, ovečky, kozy, prasata.

Pro malé návštěvníky jsou zde připraveny informační panely, poznávací stezka, houpačky a jiné.

ZOO farma Laczna (PL)

Exotická i domácí zvířata mohou spatřit návštěcvníci kousek za česko-polskými hranicemi. ZOO farma se může chlubit více než čtyřiceti druhy zvířat z celého světa ( např. surikaty, africké kočkovité šelmy servalové, pštrosi, lamy, vodní ptactvo, opice, makakové, polární vlci, dikobrazi, želvy, papoušci, zoborožci guinejští i jeleni. Vstupné lze platit v Kč i zlotých.

Dinopark Karlów (PL)

Park nabízí 38 modelů prehistorisckých zvířat v jejich životních velikostech. Dinopark disponuje i dětským koutkem, občerstvením a obchůdkem se suvenýry.

Návštěvu dinoparku lze spojit s výšlapem na Bor a Hejšovinu.

Lovení pstruhů v Polsku

Oblíbeným cílem výletů jsou místa, kde si návštěvníci mohou sami ulovit pstruha, kterého jim na místě připraví ke konzumaci ( např. v místech Czermna, Pstrazna, Kudowa Zdrój).

ZOO Dvůr Králové nad Labem

V ZOO Dvůr Králové nad Labem můžete vstoupit na africký kontinent. Africká zvířata na dosah ruky, romantické pohledy na velká stáda v záři zapadajícího slunce.  Lví safari ve Dvoře Králové vám nabízí dobrodružství, jaké nikde jinde ve střední a východní Evropě nazažijete.

Vyhlídkové lety nad Broumovskými stěnami či Adršpašskými skalami

Aeroklub v Broumově nabízí poznávání Broumovska z ptačí perspektivy. Vyhlídkové lety je možné absolvovat každou sobotu a neděli od dubna do října (v případě příznivého počasí). K dispozici jsou standardní vyhlídkové okruhy Broumovsko a skalní města nebo si můžete zvolit vyhlídkovou trasu dle vlastního výběru.

Centrum Walzel

Centrum Walzel – fabrika na zážitky! Volnočasové a obchodní centrum v Meziměstí.  V centru můžete navštívit restauraci Švejk, solnou jeskyni, tři druhy střelnice,bowlingové dráhy s barem, lezeckou stěnu, boulderingovou stěnu, fitness, cvičební sál, laserovou střelnici, vinotéku.

V centru můžete zažít to, co jste si vždy přáli. Můžete se výborně najíst a nebát se vysokého účtu, můžete střílet a nemusíte mít zbraň ani oprávnění, můžete si zahrát na profesionální bowlingové dráze …

Motokárová dráha

Jedinečnou zábavu si můžete užít na 870 m dlouhé kryté motokárové dráze se 4 výškovými úrovněmi trati, 13 klopenými zatáčkami, sjezde tunelem a rychlostními rovinkami. Dráha s celoročním provozem se nachází ve Velkém Dřevíči u Hronova.